O Denise

Jsem Denisa Stránská. Lahodný Benedikt je projekt plný jednoduchých, chutných a vyvážených receptů založených na sezonních ingrediencích. Protože dobře najezené dítě je šťastné dítě.

Můj přístup

K nápadu na projekt jsme se s Benem „projedli“. Věřím, že vztah k jídlu a stravovací zvyky se tvoří odmala a provázejí nás celý život. Ben od třetího měsíce života trpěl na velmi silný reflux. Později se u něj projevila senzitivita na laktózu. Bohužel to negativně ovlivnilo jeho chuť k jídlu, a tak jsme společně v kuchyni začali experimentovat. Musela jsem extrémně pečlivě kombinovat chutě, aby mu jídlo chutnalo a zároveň bylo výživově plnohodnotné a zdravé. Upřímně řečeno, díky vybíravému jedlíkovi začaly vznikat skvělé recepty, které jsou navíc ještě zábavné!

1

 

Jaro, léto, podzim, zima

Když vařím, chci, aby byl Ben součástí celého procesu přípravy jídla. Když dítě sleduje matku při vaření, když cítí, jak se v kuchyni rozvoní jídlo, nebo pomáhá, tak velmi silně vnímá, že skrze jídlo rodina komunikuje a sdílí emoce.

Do svých receptů se snažím zakomponovat ingredience, které jsou aktuálně sezonní. Společně se tak učíme nejen, jak která ingredience opravdu chutná, ale také vzájemně propojujeme vaření s cestou surovin z farem přes kuchyň až na talíř.

LB_lifestyle-50

 

Vařím si, věřím si.

Umět vařit znamená i věřit si. Věřit svým smyslům. Experimentování ve vaření, používání různých koření, olejů a tuků nejen posiluje mysl, ale má pozitivní účinky i na imunitu dítěte. A navíc je to zábava!

Byla jsem také studentkou kurzu stravování miminek a dětí od 0 do 3 let, tedy pro období přechodu od mléka na pevnou stravu. Kurz byl vytvořen týmem výzkumníků, certifikovaných nutričních terapeutů a dalších odborníků na stravování během těhotenství a po něm. V mé praxi nevycházím z jiných veřejně dostupných zdrojů, pouze z učebních materiálů kurzu a mých osobních zkušeností.

0x0 (5)